Tartsatok velünk Szicíliába egy Volkswagen ID.Buzz társaságában

0

Nem akarok sokat írni kezdésnek, mert ez a cikk amúgy is hosszú lesz majd.
 Hogy miért?
 Nézzük.
A Volkswagen ID.Buzz nálam a Tesla mellett a másik örök szerelemautó, és a családban is biztos, hogy lesz helye egynek. 
Az autózás mellett a borászat is közel áll hozzám, és most ebben a projektben össze is érnek a szálak.

Borászati oldalról meghívást kaptunk Trapaniba, Szicíliába, az első alkalommal ott megrendezendő magyar napokra. Bor és gasztronómia képviselteti magát március 28-31-ig a szicíliai kisvárosban. A Volkswagen Magyarországgal ápolt jó kapcsolatunknak köszönhetően akad partnerünk ahhoz az őrült ötlethez, hogy 5 ember, egy kutya, 200 palack bor, egy ID.Buzz kedden reggel elinduljon átszelni Olaszországot, hogy megmutassuk, hogy tisztán elektromos kisbusszal is le jutni az olasz csizma legtávolabbi csücskébe. 


A Volkswagentől kaptunk egy ID.Buzz hosszú tengelytávú kiadást a legnagyobb akkupakkal, amivel elérhető. 
A terv, hogy 3 nap alatt leérünk Trapaniba, majd 3 nap alatt haza. 
Kalandunkat ebben a folyamatosan frissülő cikkben követhetitek. Lesz élő GPS tracking, hogy lássátok merre járunk.
Többször bejelentkezünk majd írásos formában, és Facebook oldalunkon videókkal is. Tartsatok velünk Szicíliába!

Útunk történéseit itt alább időrendben fogjátok tudni követni.

13:07 (szerda)
Róma Ionity
14%-kal értünk is. 6 oszlopból 1 működik, szerencsére az 200kW-tal tölt is szépen, így 30 perc múlva már mehetünk is tovább Salernoba, ami egy 280km-es etap lesz. Ahogy közeledünk dél felé, már melegszik az idő, most átlag 20-22 fok van, ez a fogyasztáson is meglátszik, mert 24,1 kWh/100km lett. Harapunk valami ebédet, megírom ezt a rövid bejegyzést, és már indulhatunk is tovább!


09:10 (szerda)
Montepulciano környéke
Beszéljenek a képek helyettünk. 🙂
A mai szakasz 740km lesz, estére már a tenger mellett alszunk.
58%-kal hagyjuk el Montepulcianot, és a Róma alatti Ionity a cél. Nap közben még jelentkezünk.


20:45 (kedd)
Chiancino Therme
Ideértünk. Gyorsan elfoglaltuk a szállást és eljöttünk harapni valamit. Ma 970km-t nyomtunk le a Volkswagen Magyarországtól kapott kis ID.BUZZ-zal. 11:09 menetidő, és 25.3kWh/100km fogyasztás, 1:40 töltési idő, amit még mindig nem hiszek el. Ennek tudatában fogunk holnap nagyobb, 300+km-es távokat is tolni. Volt 5 fok és 20-is . Tűző nap és szakadó eső kísért minket.
Most pihenünk, holnap innen folytatjuk a kalandot! Jóéjt!


19:45 (kedd)
Valdichiana Ionity
Ezt az állomást már csak azért iktattuk be Bologna után, mert holnap mikor tovább indulunk a délnek, akkor ne kelljen már visszajönni ide 20km-t hogy megtöltsük az autót. Így ide 28%-kal értünk és 80-ra töltöttünk 20 perc alatt. A 4 töltőoszlopból 2 nem működött, az egyik folyamatosan hibát dobott a kocsi rendszerére. Itt egy kicsit meg is állt bennem az ütő, hogy most itt ragadunk, de a 4. Oszlop, aminek a kijelzője nem működött, szépen 200kw-tal töltötte a kocsit. Töltés után Toscana szívébe vettük az irányt.


16:55 (kedd)
Bologna Ionity
Átkeltünk a Pó-síkságon is. Ezen a szakaszon végre 100km/h feletti átlagot tudtunk jönni. A fogyasztás itt is jól alakult a 273km-en 25,7kWh/100km lett. Nem győzök meglepődni ezen a fogyasztáson.
744km-en vagyunk túl, 8 óra és 11 perc menetidővel, és kb 1 óra 10 percnyi töltéssel.
Most csak addig töltünk Bolognában, hogy a szállás előtti Ionityre odaérjünk, és ott teletöltjük. 220km van hátra, a lendület nem fogy, de azért már fáradunk. Estére a Toszkán vörösek és Prosecco várnak minket.


13:11 (kedd)
Udine Ionity
Átkeltünk az Alpokon, jöttünk 282km-t és maradt a kocsiban még 17% (kb. 63km) hatótáv. Hol szakadt az eső és 5 fok volt, hol pedig tűzött a nap és 16 fok. Végig autópályán jöttünk, rengeteg korlátozással, és építéssel, így olyan szakasz, ahol tisztán 130km/h-val tudtunk volna jönni, az kevés volt. Nagyrészt 100-110-es táblákkal megtűzdelt terelések és javítások jellemezték az utat, illetve a rengeteg alagút Így viszont a fogyasztásunknak kedveztek a körülmények. 24,2kWh/100km lett a végeredmény.
A sok korlátozásban jól jött az ID.BUZZ adaptív tempomat, táblafelismerő, és sávtartó rendszere, ami szinte végig vitte a kocsit, és nekem csak a kormányt kellett fognom. Kevés olyan helyzet volt, ahol bele kellett nyúlnom abba, amit a kocsi csinált. 471km után még egész frissen megyünk be a töltő melletti plázába, hogy valamit harapjunk ebédre.
Következő megállónk Bologna lesz, 271km-re. Végcélunkat még 499km megtétele után érjük el. Nagyjából félúton vagyunk. Az autó 5 személlyel kényelmes, a középső üléssornál fejedelmi a lábtér.


9:25 (kedd)
Kaiserwald Ionity
188km-t jöttünk eddig, és az autó tele pakolva, 5 fővel parádés fogyasztást produkált. 25,7kWh/100km, úgy, hogy az össztömegünk 3 tonna körül lehet. Meglepő érték, én 29-30kWh/100km-es fogyasztásra számoltam.
A következő megállónkat ezért az Udine melletti Ionity állomásra állítottam be, ami 281km távolságra van.


07:02 (kedd)
Pakolunk, és indulunk is. Egy nagyobb lélegzetvételű bejegyzéssel jövünk, ha elértük az első töltőt.
Úticélunk ma Montepulciano, 960km vár ránk. Első töltő Kaiserwald Ionity.