Most akár te is megvásárolhatod a Sion napelemes autóját

0

müncheni székhelyű Sono Motors, amely egykor a Sion napelemes elektromos autó fejlesztésével szerzett hírnevet, a csődhelyzetet követően új néven, SonoSolar-ként indult újra. A vállalat most a napenergia elektromobilitásban való alkalmazására fókuszál, ám a múltja szó szerint árverésre kerül: a Sion program felszámolásáért felelős csődbiztos aukciót hirdetett a megmaradt eszközökre.

„Bár számunkra ez egy új fejezet kezdete, történetünk egy másik része most lezárul” – fogalmazott a SonoSolar közleményében.

Aukció ritka prototípusokkal és alkatrészekkel

Az online árverés szeptember 9-én délelőtt 10 óráig tart, és 267 tételt kínál eladásra, amelyek mind a Sion úttörő projektjének részei voltak. A kisebb tételek között szerepelnek például ajtó oldalpanelek (10 eurós kikiáltási árral), trapézkarok (12 eurótól), valamint Sion villanymotorok (50 eurótól).

Az aukció legnagyobb figyelmet kiváltó részei a tíz darab Sion-prototípus, amelyeket 600 euróról indítanak. Ezek állapota változó: akad köztük sorozatgyártás-közeli darab, álcafóliás jármű, sőt olyan is, amelyet csupán bizonyos alkatrészek tesztelésére építettek.

Napelemek a karosszériában – egyedi fejlesztéssel

A Sion egyedisége abban rejlett, hogy szabadalmaztatott módszerekkel integrált napelemeket építettek a karosszériába, amelyek észrevétlenül illeszkedtek a jármű formájába. Ez a megoldás a fenntartható mobilitás egyik innovatív iránya volt, amelynek műszaki értékét a SonoSolar szerint ma is nagyra becsülik a kutatók és gyűjtők.

Nem közútra való – csak kiállításra és gyűjteménybe

Fontos figyelmeztetés: a megvásárolt prototípusok nem kaphatnak közúti engedélyt, dokumentációjuk nincs, ezért forgalomban nem használhatók. A leírás szerint ezek gyűjteményekbe, technológiai múzeumokba, oktatási célokra vagy kiállításokra ideálisak.

Értesülj időben a legfontosabb elektromos autós hírekről! Kövess minket Facebookon, X-en, Instagramon, vagy iratkozz fel Google News és YouTube-csatornánkra!

Kovács Kata
Szeretem az elektromos autókat és a modern technológiát!