Magyarország történetének egyik legnagyobb kutatás-fejlesztési beruházását adta át a Samsung SDI Gödön, amely új dimenzióba helyezheti az ország keleti nyitás stratégiáját. A projekt 22,5 milliárd forintos értékű, ebből 5,5 milliárd forintot a magyar állam biztosított.
Új szintre lépett az akkumulátorfejlesztés
A beruházás célja az akkumulátorgyártás hatékonyságának, kapacitásának és fenntarthatóságának növelése. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint a gödi központ hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország kulcsszerepet töltsön be az elektromobilitásban, miközben magasan képzett mérnöki munkahelyek jönnek létre.
A Samsung SDI szoros együttműködésben valósította meg a projektet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, valamint az Óbudai Egyetemmel. A gödi egység ezzel a vállalat öt globális K+F központjának egyikévé vált, és tovább mélyíti a vállalat jelenlétét Magyarországon, ahol 2018 óta aktív.
Kelet felé nyit a jövő
Szijjártó hangsúlyozta: az ázsiai cégek térnyerése globális jelenség, és Magyarország időben ismerte fel ennek lehetőségeit. A keleti – különösen a kínai, dél-koreai és japán – vállalatok mára a tíz legnagyobb befektetői közösség közé tartoznak hazánkban.
Dél-Korea a negyedik legnagyobb befektető
A dél-koreai cégek 66 beruházással több mint 5000 milliárd forintnyi értéket hoztak az országba az elmúlt évtizedben, és csaknem 20 ezer új munkahelyet teremtettek. A Samsung SDI beruházása is jól mutatja, hogy a gyártási tevékenység mellett már a csúcstechnológia és a tudásalapú ipar is hazánkba települ.
Szijjártó Péter zárásként kiemelte, hogy a világ polarizációja veszélyt jelenthet a fejlődésre, és csak az összekapcsoltság, azaz a konnektivitás erősítése biztosíthatja a gazdasági stabilitást. A Samsung SDI mostani K+F beruházása egy újabb bizonyíték arra, hogy Magyarország nem csupán gyártási, hanem innovációs központként is vonzó célpont lett a globális piacon.
Értesülj időben a legfontosabb elektromos autós hírekről! Kövess minket Facebookon, X-en, Instagramon, vagy iratkozz fel Google News és YouTube-csatornánkra!