Amikor folyamatosan arról olvashatunk, hogy hiány van az autóipari felhasználásra is alkalmazható csipek terén, felmerülhet a kérdés, hogy ha ekkora tátongó űr keletkezett ezen a téren, miért nem akarja betölteni azt valaki.
Az biztos, hogy komoly pénzügyi befektetéssel járna egy ilyen akció, de az is borítékolható, hogy a befektetett pénz és energia búsásan megtérül. Hogy eddig kik gondolkodtak ezen űr betöltésén, az egyelőre nem ismert, de az biztos, hogy a Stellantis most kilépett a fényre és ők megpróbálkoznak a feladattal.
Az eredetileg holland Stellantis Csoport ma már egy igen szövevényes és szerteágazó konglomerátum. Az csak egy dolog, hogy mára rengeteg európai és egykor amerikai autómárka tartozik alájuk, de ahogyan az elektromos meghajtás számukra is mind inkább tényező lesz, úgy invesztálnak a különböző területekbe pénzt, amivel segíthetik saját boldogulásukat. Elég, ha csak a brazíliai lítiumbánya-felvásárlásokat, a hamarosan induló komplett elektromos autó újrahasznosító üzletágukat (Stellantis-Galloo), vagy a kén-alapú akkucellafejlesztésre szánt pénzeket alapul vennünk.
A Stellantis Csoport tehát mára már bőven több, mint egy autógyártó vállalat. Egyre több kapcsolódó területen vannak jelen és a legújabb sajtóanyagukat alapul véve elmondhatjuk, hogy hamarosan a félvezetők világában is leteszik a névjegyüket. A holland autóipari konszern, a Stellantis bejelentette, hogy új vegyesvállalatot alapít a Hon Hai Technology Grouppal, ismertebb nevén Foxconnnal, hogy a legkorszerűbb félvezetők családját fejlessze ki a következő generációs elektromos járműveknél használatos platformjaihoz (STLA SMALL, MEDIUM, LARGE és FRAME).
A Stellantis és a Foxconn egyaránt saját szakértelmét hozza a közös vegyesvállalatba, amely a tervek szerint egy idő után már nem csak a saját szükségleteiket, hanem az egész autóipart képes lesz kiszolgálni. A vegyesvállalat neve SiliconAuto lett.
A Siliconauto-ban a két fél részesedése 50-50 százalék és mindez a 2021 óta tartó tárgyalások eredménye. A partnerek elmondták, hogy a SiliconAuto egyesíti a Stellantis globális mobilitási igényekkel kapcsolatos ismereteit a Foxconn fejlesztési és gyártási szakértelmével, különösen az információs és kommunikációs technológiák (ICT) világában. Az új vegyesvállalatot közösen irányítja majd a két fél által delegált vezetőség, Hollandiából. Arról nem esett szó, hogy a leendő félvezetőket a Foxconn 173, világszerte (24 országban) megtalálható üzemeiből melyekben fogják gyártani, de a cél az, hogy 2026-tól ez megvalósuljon.