A szilárdtest akkuk elsőszámú szereplője akar lenni a Samsung

0

A Samsung SDI, az egyik legnagyobb akkugyártója bejelentette, hogy megkezdte a szilárdtest akkuk kísérleti sorozatgyártását.

A szilárdtest akkumulátorokhoz nagyon sok remény fűződik, mely technológiától sokan várják, hogy végre megszüntet számos olyan nyűgöt, amit ma még el kell viselnie egy elektromos autósnak. Persze itt a nyűgöt erősen idézőjelbe téve, hiszen csupán az elmúlt pár évben is folyamatosan fejlődött az egyik legerősebben megkérdőjelezett komponens, az akkumulátorok technológiája és azok fejlesztése.

Manapság a fő negatívumok abból állnak, hogy a cella teljesítményét befolyásolja a külső hőmérséklet, vagy éppen egy hagyományos tankoláshoz képest hosszabb idejű töltési idő. A szilárdtest akku ezeket a problémákat tudja majd orvosolni…ha egyszer végre gyártani tudják tömeges méretekben.

Neves akkugyártók és autóipari pénzeken keresztül számos vállalat készül a maga szilárdtest akkus megoldásával. A legújabb bejelentkező a dél-koreai Samsung. A Samsung SDI eddig nem nagyon jelentkeztek azzal, hogy ilyen irányú kutatásokat folytatnak, ám most rögtön egy tesztgyártósor felépítésével kerültek a címlapokra.

A pilot gyártósor S-Line néven fut a Samsung dél-koreai Kutatási és Fejlesztési intézetében, ami maga 6500 négyzetméteren terül el. Mint minden piaci szereplő, a Samsung is azt a célt tűzte ki maga elé, hogy ők legyenek az elsők, akik tömeges méretben gyártanak ilyen cellákat. Arról azonban nincs információ, hogy mikor számíthatunk kereskedelmi úton is elérhető termékekre.

„Az S-Line gyártósorok a szilárdtest akkumulátorok gyártására szolgáló létesítményeinkben épülnek meg. A Samsung SDI tervei között szerepel, hogy bevezeti a katód és szilárd elektrolit előállítására szolgáló létesítményeket és rendszereket. Valamint új gyártási módszert és infrastruktúrát kíván bevezetni.

A Samsung SDI vezető szerepet tölt be a technológiai fejlesztésben, például a szilárdtest akkumulátorok prototípusainak gyártásában a sikeres tervezés és szilárd elektrotípus összeállítása révén. Ezenkívül előállt a technológiával, amely az anódmentes lítiumcellás architektúra fejlesztésével az iparág legmagasabb szintű energiasűrűségét és üzembiztonságát nyújtja. Mindezen technológiának leírását a „Nature Energy” című globális tudományos folyóiratban tették közzé.

Jól csengő információk, tudományos eredmények tehát vannak a Samsung SDI háza tájáról, de sajnos ezúttal sem tudni konkrét időpontról a bevezetést illetően.

Csak az idő döntheti el, hogy a szilárdtest akkuk meghozzák-e a várva várt áttörést. De azt se felejtsük el, hogy a jelenlegi lítium-ion technológiában is rengeteg fejlesztési lehetőséggel lehet számolni.

Eriqo
Főállásban Informatikus kocka, de lelkében elkötelezett gamer, kütyü és immár e-autó rajongó!