Március eleje ismét izgalmasan telik a Tesla berlini üzemének életében. A Giga Berlin végre megkapta a várva-várt végleges engedélyt ahhoz, hogy ott olyan autók készülhessenek, melyeket el is adhatnak. Elsőként 1500 darab Model Y készült el, ám ezek csak a gyártás beindításának finomhangolása során kerültek legyártásra.
A végleges gyártásindításig hátra van némi papírmunka, ezek közé tartozik a korábban sokszor emlegetett ivóvíz vételezésének ügye. Volt balhéja ebből a Giga Berlinnek a német vízügyi hatóságokkal, hiszen azok korábban nem nézték jó szemmel, hogy Elon Musk németországi létesítménye is igényt tart a folyékony természeti kincsre. Mindez pedig a brandenburgi környezetvédelmi hatóság (LfU) korább véleménye szerint a lakosság kiszolgálását is veszélyeztethette volna.
A korábban 1,4 millió köbméteres éves fogyasztás a gyár indulására 2,5 millió köbméterre növekedett. Sajnos a nagy tervek nagy erőforrásokat igényelnek. Ez pedig azt jelenti a Giga Berlin számára, hogy mostanra évi 3,8 millió köbméterre lesz szükségük a mérnökök szerint. Az ehhez szükséges papírmunka már elkezdődött egy ideje, ami most a Berliner Zeitung szerint a végéhez ért, ráadásul jóváhagyással. Ennek értelmében az évi 1,3 millió köbméterrel több ivóvíz az üzem rendelkezésére fog állni. Bár a papírok kiállítása eltarthat egy ideig, de a többlet addig is mehet a gyár területére.
A német lap szerint erről egy szerdai értekezleten döntött a Strausberg-Erkner Víziközmű Társaság (WSE) és a brandenburgi vízügyi hatóság képviseletében André Bähler és Anke Herrmann, a helyszín a Potsdam Tartományi Kancellária volt. Kapcsolódó érdekesség, hogy a WSE tulajdonképpen a német Strausberg és Erkner városok közötti 16 további kisebb települést is ivóvízzel lát el, ezeken a településeken pedig most folytatódhatnak a korábban leállított új ingatlanok megépítései. A Teslának juttatott extra mennyiség egy korábban tett limitálás feloldását is szükségessé tette, amivel most ezek a települések is nyertek, nem is keveset. Azt azonban világossá tette a WSE, hogy ez volt az utolsó ilyen bővítés, a „jövőben ilyen nem lehet”.