Elon Musk – Teslás kütyüket is lehet venni DogeCoin-ért

0

Elon Musk a mai nap bejelentette, hogy a Tesla elfogadja a jövőben DogeCoin kriptovalutát.

A Tesla és a kriptovaluták kapcsolata nem újdonság. Nem is olyan rég volt egy rövid időszak, amikor akár Bitcoinnal is vehettünk autót a Teslánál. De igazából ez csak a kicsúcsosodása volt annak az események, ami Elon Musk 1,5 milliárd dolláros beugrását jelezte a Bitcoinba. A Tesla már akkor egyértelművé tette, hogy ez nem csupán Elon Musk magánakciója volt, hanem a közeljövőben be kívánják vonni a fizetési lehetőségekbe többek között a kriptovalutákat is.

Az árfolyam persze kilőtt ezekre a hírekre és végül Elon Musk el is adta a pár hónapja vásárolt mennyiségét, nyilván nem kis nyereséggel. De ez az ő magányügye, bár sokan álszentnek kiáltották ki Musk azon érvelését, hogy azért adta el a Bitcoinjait, mert az azok „kibányászásához” használt energia sokszor fosszilis energiahordozókat elégető erőművekből származik.

Már a februári 1,5 milliárdos bevásárlása során megpendítette Musk a lehetséges másik húrt a kriptovaluták gitárján, ami a Dogecoin. Ez egy abszolút viccként induló kriptovaluta, viszont ma is létezik. Musk már akkor viccesen szavazást indított arról, hogy legyen-e ez a valuta a Föld hivatalos pénzneme?

Egészen mostanáig nem is nagyon került újra elő a Tesla és a kriptovaluták összefüggése, ám most megint robbant a bomba: a Tesla elfogadja fizetőeszközként a Dogecoint, de (egyelőre) csak a saját márkás termékek esetében, mint mondjuk egy Tesla-logós bögre, vagy poló.

Hogy pontosan mi Musk célja ezzel a poszttal az egyelőre több, mint kérdéses. Azonban a Doge árfolyama rögtön 20 százalékos erősödéssel reagált a hírre. A csúcson idén májusban járt az árfolyam, majd a rá következő hónapokban 40 százalékkal esett vissza.

Pár szó a kriptovalutákról: A kriptovaluta olyan digitális eszköz, mely csereeszközként vagy manapság fizetőeszközként is funkcionál. Kriptográfiát (titkosítást) használ a tranzakciók biztonságossága érdekében. A kriptovaluták a digitális valuták egy részhalmazát képviselik, de besorolhatók az alternatív valuták vagy a virtuális valuták csoportjába is. A legtöbb kriptovaluta közös jellemzője a decentralizáció, azaz a központi felügyelet nélküli működés (hasonlóan az Internethez) melynek köszönhetően országhatárokon keresztüli fizetőeszközként lehet használni.

Eriqo
Főállásban Informatikus kocka, de lelkében elkötelezett gamer, kütyü és immár e-autó rajongó!