A szigetországban is egyre gyorsabb ütemben terjednek az e-autók – a folyamatnak komoly piaci hatásai is lehetnek az évtized végére. A hosszabb távú célkitűzés szerint 2040-ben már tilos lenne benzines és dízeles autókat forgalmazni Nagy-Britanniában.
Az úgynevezett ultraalacsony károsanyag-kibocsátású járművek (ULEV) közel 7 százalékát tették ki az újautó-regisztrációknak Nagy-Britanniában az idei év első negyedévében, ami komoly növekedést jelent, ha azt nézzük, hogy 2018 és 2019 azonos időszakában ez az arány még csupán 2 százalék volt – írja a Mining.com nyomán az origo.hu.
Az ULEV kategóriába elsősorban az elektromos autók, a hibridek, valamint a hidrogén üzemanyagcellákkal működő járművek tartoznak, melyekből a brit közlekedési minisztérium június végén közzétett adatai szerint eddig 280 000 ezer darabot helyeztek üzembe Nagy-Britanniában.
A növekedés főleg az állami támogatásoknak köszönhető; tavaly ráadásul az elektromos autók már maguk mögé utasították a hibrideket. Nagy esély van arra, hogy a következő néhány évben még nagyobb lendülettel terjednek majd az elektromos járművek a szigetországban.
A hivatalos tervek szerint 2030-ra 50 és 70 százalék közé becsüli a brit kormány az elektromos járművek arányát az újautó-eladásokban.