Hamarosan indul egy magyar fejlesztőcsapat Tesla applikációjának béta tesztje. Az appot a Debug Entity Kft., egy fiatal mérnökökből álló hazai cég fejlesztette és a hazai Tesla Club Magyarország közösség segítségével Jedlik névre keresztelte, Jedlik Ányos magyar feltaláló tiszteletére.
Az ötlet úgy jött létre, hogy a csapatnak volt szerencséje Tesla autókkal időt tölteni és ennek kapcsán megláttak kiaknázatlan lehetőségeket a natív applikációban. Bár már léteznek a hivataloson kívül más applikációk, ezek vagy nem elérhetőek itthon, vagy nem kínálnak elegendő funkciót vagy biztonságot. Ezeket kipróbálva találták ki a funkcionalitását saját appjuknak, a Jedlinek. Az alkalmazás közvetlen, titkosított kapcsolatot létesít a Tesla szervereivel. Ez azt jelenti, hogy az azonosításhoz szükséges biztonsági kulcsokat csak a felhasználó készüléke tárolja, ezáltal ellehetetlenítve a hozzáférést ehhez a kommunikációhoz még a fejlesztőcsapatnak is.
Maga az applikáció kibővült funkcionalitással rendelkezik, melyben egészen új lehetőségeket nyitnak meg, mint például egy helyszín kiválasztását az appba integrált Google Maps-en keresztül és annak azonnali küldését az autónak, ami egyből el is indítja a navigációt ekkor. Így nem kell többé külön applikációkat nyitogatni a felhasználónak és utána címet ütnie az autóba.
Ezen túl még gondoltak másra is, mint pl. okos automatizációk a töltés terén, melyek abban segítenek, hogy mindig megfelelő töltöttsége legyen az autónak a felhasználó szokásai alapján.
Technikailag úgy van megvalósítva az app, hogy Androidon és iOS-en is működjön, valamint Apple Watch applikációt is tartalmaz és lehetővé teszi a widgeteket is, mely még kényelmesebbé teszi a felhasználást. Így már gyakori funkciók vagy státusz lekérdezések érdekében nem kell megnyitni az applikációt, hanem sokkal gyorsabban megtekinthető vagy elvégezhető bármi.
A béta tesztre, ami nemsoká elindul a https://jedlik.app oldalon megnyílt a jelentkezés és minél nagyobb bázissal tudnak tesztelni, annál jobb lesz ez a magyar találmány. Ezzel lehet segíteni a termék tökéletesítését, mivel így nagyobb felhasználószámmal is meg tudják nézni a funkcionalitást, stabilitást, illetve olyan Tesla típusokkal is tudnak tapasztalatokat gyűjteni, amelyek a fejlesztés során nem álltak rendelkezésükre. Talán Jedlik Ányos is büszke lenne rá.