Bámulatos dolog megfigyelni azt, hogy egy pár éve még csak alig ismert technológia szépen lassan becsorog a mindennapokba. Ilyen technológia a 3D nyomatás is, amit eddig leginkább műanyagból létrehozott tárgyak megalkotására használtak. Tipikus példa erre a felhasználási módra az utólagos tervezésű és nyomtatású pohártartó keret, amit a BMW i3 globális Facebook csoportjában a mai napig imádnak azok, akik vettek belőle.
A Porsche mérnökei pedig fogták a technológia alapjait és a saját igényeikhez szabták. A saját igény pedig itt most az elektromos Porschék egy bizonyos alkatrészének létrehozása volt 3D nyomtatással. A kiadott sajtónyilatkozatuk értelmében az elektromos meghajtás házát (motor és váltó együttesének helye) készítették el ilyen technológiával. Ha valaki most felkapta a fejét, hogy akkor most műanyagból lesz egy ilyen fontos alkatrész, akkor megnyugtatjuk, hogy a Porsche nem véletlenül tart ott, ahol. Az ő eljárásuk alapja ugyanaz, mint a műanyagból létrehozott tárgyak esetében, ám itt egy irányított lézersugár olvasztja meg egy speciális fémpor felületét, így alkotva meg rétegről rétegre a kívánt formájú tárgyat, fémből! Az eljárás LMF (laser metal fusion) folyamat néven ismert.
A Porsche állítása szerint az így létrehozott alkatrészek teljes mértékben megfeleltek a cég összes stressztesztjén és a fentebb említett ház így 10 százalékkal könnyebb lett, valamint 100 százalékkal nőtt meg a behatásokkal szembeni ellenálló képessége. Az így létrehozott alkatrészek alkalmazása komoly súlycsökkenést hozhat a Taycan, valamint a jövőben érkező elektromos modellek esetében, mint amilyen az elektromos Macan. Utóbbiból 2023 körül érkezhet a tisztán elektromos kivitel. A súlycsökkenés következtében pedig növekedhet a teljesítmény és egyben az elérhető hatótáv is.
Az ilyen alkatrészek a gyár elmondása alapján időben sem tart tovább sokkal, mint ha azt hagyományos úton állítanák elő és a lehetőségek széles skálája nyílik meg a mérnökök előtt, hogy számos alkatrészt integrálhassanak, vagy éppen egy újat hozzanak létre, komolyabb „átszerszámozás” nélkül, ezzel is csökkentve a gyártási költségeket, így idővel behozzák majd a magas kezdeti költségeket, amik az új gépek beszerzésével járnak.