Ford Stromer, a MEB-padlólemezre szerelt e-SUV

0

A Ford egy elektromosan hajtott gépen dolgozik, ami a VW MEB platformjára épül, és most egy új német jelentésnek köszönhetően a képzeleteinken túl némi valóságközeli élményben is részünk lehet.

Mint ahogyan az már korábban is körvonalazódott, a Mustang Mach-E és az F150 Electric az autógyártó fő e-programjai, így a Ford ezen elektromos járművekkel kapcsolatos erőfeszítései inkább az amerikai piacot célozzák, mintsem globális elképzelések. Európában teljesen más tervei vannak a vállalatnak.

A Ford a VW-vel együttműködve a német autógyártó új MEB-platformjára készíti a kontinensünkre szánt elektromos modelljét. Ez év elején Stuart Rowley, a Ford Europe elnöke azt mondta, hogy minimum egy, de az is elképzelhető, hogy két EV fog születni a partnerségből:

„Még mindig dolgozunk a szövetség részletein a Volkswagennel, és lesz legalább egy, de valószínűleg inkább két e-autó, amely az MEB platformon épül. Annyit még elárulhatok, hogy ezek alacsonyabb áron kerülnek majd a kereskedésekbe, mint a Mustang Mach-E.”

Az első jármű várhatóan egy SUV vagy crossover kivitel lesz, mely nagyban hasonlít majd a Mach-E-hez. Az Auto Bild jelentéséből még több információt tudhatunk meg az e-autóról:

„A Ford új elektromos keresztezést tervez. Látványban a Stromer a Mustang Mach E-n fog alapulni, technikai alapja pedig a VW MEB platform lehet. Alapvetően az e-SUV 150 lóerős villanymotorral és 45 kWh maximális akkumulátor-kapacitással érkezik, nem kizárt azonban, hogy készül belőle egy csúcsmodell is 204 lóerővel és 77 kWh kapacitású akkumulátorral.”

A szaklap az alábbi videót is közzétette a témával kapcsolatban:

Alapvetően a Mustang Mach E egy kevésbé agresszív változatának néz ki ez az új elektromos modell. Mivel a Mustang név Európában sokkal szűkebb körben és ott is sokkal gyengébben cseng szépen, mint az Egyesült Államokban, a Ford valószínűleg nem fogja erőltetni a használatát.

Ami a specifikációt illeti, a 45 kWh elég kevés egy ilyen kaliberű autóhoz, de ha a cél a megfizethetőség, akkor érthető a dolog. A több, mint 320 km-es hatótávolság egyáltalán nem nevezhető kompromisszumos megoldásnak, és ha az árat ezzel közelebb tudják tartani a 30000 dollárhoz, itthon pedig a 10 millió forinthoz, akkor kevesen lesznek elégedetlenek ezzel a konstrukcióval.

Rozsa Arpad
“Orvostanhallgatóként az egészség védelme mindennapjaim szerves részét képezi. A nyomaték és a hangtalan közlekedés mellett így kifejezetten fontosnak tartom, hogy ne szennyezzük azt a környezetet, melyben mindennapjainkat éljük.”