Az amerikai illetőségű Charge CCCV (C4V) bejelentette, hogy működőképes szilárdtest akkumulátort sikerült gyártaniuk, ami ráadásul már sorozatban is gyártható lesz 2019 második negyedévétől.
Hát igen, mint oly sokszor mondtuk már, a mai elektromos autózás egyik nagy problémája az akkumulátor. Pontosabban annak komolyabb fejlesztése. hiszen a ma használt lítium-ionos technológia már nem mai darab és bár folyamatosan csiszolgatják a gyártók, nagyon kell már a következő lépcsőfok. Ez a lépcsőfok pedig a nagyobb energiasűrűség elérése lenne, ami minél több energia tárolását jelenti ugyanazon méretű helyen.
Ezért is várják sokan a szilárdtest akkumulátorok térhódítását, hiszen kutatások szerint ezzel a technológiával közel dupla annyi energiát tárolhatunk el közel azonos méretben, mint a ma használ lítiumos akkumulátorok.
A legújabb jelentkező a technológia úttörője címre pedig a C4V vállalat, akik szeptember 27-én New Yorkban mutatták be a nyitóképen is látható akkucellát a NY BEST 2018 Fall Conference nevű rendezvényen. Állításuk szerint már most is 380 Wh/kg, 700 Wh/L a cella tudása, de további finomítások után ez akár 400 Wh/kg, 750 Wh/L is lehet.
Itt azért el kell mondanunk, hogy a bemutatott cellát inkább mondhatnánk „fél szilárdtest akkumulátornak”, hiszen a folyékony elektrolit 80%-a szilárd halmazállapotú benne. Viszont a cég állítása szerint ezen cella gyártásának költségei alacsonyabbak lehetnének, mint a mai lítiumos celláké és nem kell hozzá kobalt, ami nem kis szó a mai nyersanyagárak mellett.
A legfontosabb állítás azért mégiscsak az, hogy a C4V szerint az ő celláikkal akár 70%-al is megnövelhető lenne a mai elektromos autók hatótávja!