Többször írtuk már arról, hogy a holland alapítású Shell, ami jelenleg a világ egyik legnagyobb olajipari vállalata, keresi az új lehetőségeket a jövőre. Ennek egyik megnyilvánulása a tavaly áprilisban bejelentett intézkedéscsomag, aminek értelmében a vállalat több „zöld energiát” értékesítne a jövőben, a szén-dioxid kibocsátási mérlege javítása érdekében, hogy 2050-re vagy még előbb a mérleg nullán álljon.
A vállalatnak számos megmozdulása volt már az elektromos autók kiszolgálást illetően, hiszen az ottani döntéshozók is látják a megindult folyamatokat, amiknek a végén nem az olajoshordó áll. Az egyik legkorábbi, még 2017-es intézkedésük az volt, hogy beszálltak az Ionity töltőhálózatba, mint résztulajdonos, valamint Angliában elsőként elindították a Shell Recharge szolgáltatást. Akkor Kapitány István a Shell globális ügyvezető alelnöke azt mondta, hogy Magyarországra is jut majd a Recharge hálózat töltőiből, ami 2020-ban meg is valósult, ezzel Magyarország lesz a Shell 5. európai (és a világban a 9.) piaca, ahol a márkát bevezetik. A saját töltő – 50 kW-os gyorstöltési kapacitást kínálva az elektromos jármű számára.
Angliában pedig most szintet lépett a Shell e-autókat kiszolgáló üzletága, ugyanis hivatalosan is bemutatták azon tervük részleteit, aminek értelmében a Shell 100 százalékban felvásárolja az ország legnagyobb, így a legtöbb köztéri töltőponttal (2700 db Angliában) rendelkező vállalatát, ami az Ubitricity. A felvásárlás összege nem ismert és 2021 végére fejeződhet be a teljes folyamat.
A német alapítású Ubitricity leginkább a köztéri töltőiről ismert, amiket lámpaoszlopokban hoztak létre, így igazán könnyen és gyorsan tudnak azon városi e-autó tulajdonosok is tölteni, akiknek nem áll módjukban saját garázsba letenni az autójukat.
Az Ubitricity tulajdonában van az angol köztéri töltők legnagyobb hányada, ami 13,1 százalékot jelent, míg a második helyen a BP Pulse áll 12 százalékkal. A dobogó harmadik helyén a Tesla és a Supercharger hálózat áll 2,9 százalékkal.
Az Ionity és az Ubitricity-n túl 2017-ben a NewMotion is a Shell tulajdonába került, ami Európa egyik legynagyobb köztéri és privát töltőtelepítő vállalata, 2019-ben pedig a Greenlots került a Shell portfóliójába, ezúttal amerikai érdekeltségként.