Németországi pletykák szerint február közepén tér vissza a tisztán elektromos Volkswagen e-UP a kínálatba.
A Volkswagen e-Up és ikertestvérei (Škoda Citigo eiV, SEAT Mii) az egyik legsikeresebb elektromos autók voltak, amíg a piacon voltak. 2020 végén azonban az anyavállalat beszüntette az elérhetőségüket, arra hivatkozva, hogy túl nagy volt az igény ezekre a járművekre és más elektromos modellek gyártására kellettek a kapacitás.
Akkoriban futott fel az ID.3 gyártása, aminek sikeréhez a Volkswagen minden eszközt be akart vetni, vélhetően ez vezetett az olyan modellek végéhez is, mint az e-Up. Vélhetően volt egy másik oka is az e-Up és társai gyártásbeszüntetésének, ez pedig a költség. Meg nem erősített információk szerint minden egyes darabon közel 4-5000 eurót bukott a Volkswagen, hiszen nem adhatták annyiért, amennyibe nekik az autó mindennel együtt került. Ez különösen igaz lehetett a 2019-ben, Frankfurtban bemutatkozott facelift verzió esetében, ahol az akkupakk alaposan megnőtt (36,8 kWh – 32,3 kWh felhasználható), ezzel 260 km WLTP hatótávot kapott az autó. Az első, kisebb akkus verziót mi is kipróbáltuk, a lehető legnagyobb megelégedéssel.
Az autó sikere tehát érthetően hatalmas volt, de a történet 2020 végén megszakadt, elég gyorsan. Akik a vásárlás kapujában voltak, azoknak van egy jó hírünk: A Volkswagen visszahozza a típust a kínálatba. Erről az Automotive News Europe magazinban adott ki közleményt a vállalat:
„2020-ban ideiglenesen kivontuk az e-Up-ot a piacról, mert a szállítási idők drámaian megnőttek a nagy kereslet miatt. Most úgy döntöttünk, hogy az e-Up-ot újra bevezetjük a rendelési programunkba. Az e-Up-ot kissé módosított ajánlati struktúrában fogjuk kínálni.”
Hogy a módosítások mit jelentenek, valamint azt, hogy az autó konfigurációjában lesz-e változás, azt egyelőre nem tudni. Ezekről nem szól a nyilatkozat. A német Golem magazin szerint is érkezik az e-Up, ők azt tippelik, hogy nagyjából 2025-ig a kínálatban is marad a típus, míg a vállalat dedikáltan elektromos kisautója, az ID.Life meg nem érkezik.
Tisztán látszik, hogy az elektromos meghajtású autók iránt egyre többen éreznek vágyódást, de a ma még magas árak miatt nem tud igazán berobbanni a keresleti oldal. Az alsó ársávos e-autók iránt még erősebb így a kereslet, hiszen sokan hajlandók egy kedvezőbb árat kifizetni, viszont cserébe az autó mérete és tudása is kisebb. Erre a legjobb példa a Dacia Spring elsöprő sikere, de a Fiat is erre az ársávra koncentrálna az új elektromos Pandával és a közeljövő Fiat e-modelljeivel.