A Tesla bemutatja legújabb, valós adatgyűjtésén alapuló ütközésbiztonsági technológiáját, ami a Tesla Crash Lab mérnökeihez is eljut. A begyűjtött adatok segítségével pedig a legbiztonságosabb elektromos autókat akarja megalkotni a Tesla.
A Tesla, mint autógyártó, folyamatosan törekszik az innovációra. Az érem egyik fele, hogy a Tesla az elektromos meghajtás egyik úttörője, de mint személyautó-gyártó is helyt kell állniuk. Legutóbb bemutatott fejlesztésük a Tesla Glass, ami kiválóan mutatja, hogy a gyártó mekkora figyelmet tud fordítani az olyan részletekre, mint az üveg.
Van az a kialakult nézet, miszerint a Volvo gyártja a legbiztonságosabb autókat a világon. A Tesla úgy döntött, hogy ők is fel akarnak nőni ehhez a feladathoz. Ebben pedig meglepő módon az általuk begyűjtött adatok fogják segíteni a kaliforniai e-autógyártót, amiket az utakon haladó autókból gyűjtöttek össze az évek alatt.
Minden Tesla folyamatosan közvetít menetdinamikai adatokat a gyártó felé, ami leginkább az önvezető technológiák fejlesztése során kerülnek felhasználásra. Viszont a balesetekkel kapcsolatos információk részletei is a Tesla szerverein landolnak.
A baleseteket leíró adatok a Tesla Crash Lab mérnökeihez is eljutnak, akiknek a feladatuk többek között az, hogy folyamatosan dolgozzanak az autók biztonságosabbá tételén. Ebben a begyűjtött adatok is a segítségükre vannak:
„A flottánkban lévő több millió jármű adatainak összegyűjtésével és a valós baleseti forgatókönyvek megismétlésével meg tudjuk megtervezni az utakon haladó legbiztonságosabb autókat.”
Az alábbi videó is itt készült. Melyben az egyik mérnök, Dan mesél arról, hogy miként segítik a már említett adatok az autók tervezését.
„Korábban az autó tervezésének legjobb módja az iparági szabvány szerinti ütközésvizsgálat volt. Azonban ezek az ütközési tesztek olyanok, mint a homokszemek. Ezek a homokszemek leginkább egy strandot hivatottak jelképezni, de valójában a strandok is végtelenül összetettek. Minden baleset más. A most még csak feltörekvőnek számító technológiákkal kiváló lehetőséginek kínálkoznak. Most a valós világot van módunk alapul venni és felkészülni rá.”
A korábban balesetet szenvedett autók szenzoraiból érkezett adatok feldolgozásával a Tesla járművei képesek lesznek 10 milliszekundum alatt kielemezni a várható szituációt és ha baleset lesz a kimenetel, akkor azt is képes lesz megbecsülni, milyen mértékű ütközés várható. Az autó felkészíti erre a biztonságtechnikai elemeket (például a légzsákokat), hogy azok a lehető leghatékonyabban védjék meg az autóban ülőket. A Tesla szerint az általuk használt technológia az autóipar világában az első és egyben legjobb is.