Az élhető kialakítású, napelemmel borított elektromos autók (SEV – solar electric vehicle) kategóriája még nagyon alapszinten van napjainkban, de játékosok már készülnek a startvonalnál, köztük is a nagyágyú a Sono Motors. Munkatársaik 2012 óta dolgoznak az elektromos autó és a napelem életképes párosításán, ám maga a Sono Motors csupán 2016-ban került megalapításra (Jona Christians és Laurin Hahn által).
Már van egy működő autójuk is, Sion néven. Ennek különlegessége az, hogy minden egyenes felületet befedtek napelemmel, amik egy nap alatt közel 16-17 kilométerrel tudják megnövelni az alapból 250 kilométeres valós hatótávot. Az autóban egy 35 kWh-s akkucsomag található, ami egy 120 kW teljesítményű elektromos motor hajt meg, 290 Nm nyomaték mellett. Csatlakozó bementek tekintetében CCS és Type2 áll rendelkezésre, ráadásul az Sion már felkészülten érkezik az okoshálózatok (V2G) és az e-autók (V2V) egymás közti töltését biztosító szabványok kezelésére.
Belül tágas helyet és lehajtható üléseket találunk, amik igény esetén egy kisteherautóvá varázsolhatják a Siont. További jó dolgok, hogy egyrészt igény esetén egy kisebb utánfutó is az autó mögé köthető, másrészt pedig egy 3kW-os kimenet is van az autón, így szükség esetén az autó powerbank-ként is tud üzemelni.
Az utastérbe nézve rögtön feltűnhet a műszerfalba integrált moha. A Sono mindezt „breSono”-nak hívja, és a jármű szellőzőrendszerét egészíti ki. A startup szerint a moha olyan kezelésen ment keresztül, hogy bár már nem él, de a légszűrő funkciói továbbra is jól működnek. Valamint a páratartalmat segíti szabályozni (a moha cserélhető). Az elektromos autó többi része is a lehető legegyszerűbb. A sofőr egy 10 colos kijelzőn kapja meg a fontosabb információkat.
Az első generáció leginkább tanulmány-jelleggel létezett, manapság már a második generációt lehet foglalózni a cég honlapján, 500 euró ellenében, a végső ár pedig 25 500 euró. A gyártás 2023-ban kezdődik majd.
Az autón összesen 248 cella található, amik egy napsütéses napon 16-17 km-nyi hatótávot tudnak előállítani, heti szinten tehát akár 112 km is lehet a 100 százalék megújuló forrásból nyert energiával megtehető hatótáv.