A Foxconn segít megvalósítani Byton első elektromos autóját

0

Az autóipar és azon belül is az autógyártás nem könnyű terep, sok próbálkozás volt már, ami a történelem süllyesztőjében végzett autómárkákat eredményezett. Különösen nehéz a helyzet akkor, ha a nulláról kell kezdeni mindent, ilyen tipikus példa a startup cégek világa. Ide tartozott nem is olyan régen még a kínai NIO, vagy az XPENG is.

Ha azt mondjuk Byton, az elektromos autók világa iránt érdeklődőknek biztosan beugrik, hogy ők is egy startup cég és első elektromos autójuk M-Byte néven kerülhet majd forgalomba hamarosan. Ám a háttérben komoly problémák adódtak a cég indulása óta, viszont a Foxconn mostani belépésével a Byton megmenekült attól, hogy ők is a süllyesztőben végezzék. De honnan indult a történet és miért kellett a Foxconn ahhoz, hogy ne semmisüljön meg a Byton?

A 2018-as CES-en új szereplő mutatkozott be az elektromos autók pályáján, a Byton. Ez egy kínai vállalat és a Future Mobility Corporation LTD tulajdona, akik 2016-ban alakultak. A nevük pedig az angol „Bytes on wheels” kifejezésből alakult ki. A 2018-as bemutatkozásukkor pedig nem üres ígéretekkel dobálóztak, hanem már egy konkrétan megtervezett elektromos autóval érkeztek a résztvevők elé, ez volt az M-Byte. A legfeltűnőbb újítás a BYTON autójában a hatalmas és teljes szélességben húzódó érintőkijelzős műszerfal, ami a gyártó szerint előrevetíti a későbbi önvezető funkciók megjelenését is. De kijelzőből sosem elég, így még a kormányon is van egy 7 colos kijelző.

Az M-Byte nem csak a kínai piacot akarja célba venni, hanem többek között Európát is. Ennek bizonyítéka volt a 2019-ben, Milánóban és a frankfurti autószalonon is bemutatott autó, amiről természetesen a főbb európai autós médiumok is beszámoltak. Az ígéretek 71 és 95 kWh akkukapacitásról szólnak, további technikai adatok ismertetése nélkül.

Azonban 2020 nyarán komoly anyagi problémákról és a befektetők (FAW, CATL) visszavonulásáról számolt be a világsajtó, akkor úgy tűnt, a helyzet menthetetlen. Ám most a hírek szerint megoldódik a probléma, hiszen egy tőkeerős befektető lépett a képbe, a Foxconn. A világ negyedik legnagyobb kínai bérgyártó vállalata és a Byton stratégia együttműködési megállapodást írtak alá, így akár már 2022-ben megvehető lesz az M-Byte, a kiválasztott piacokon. Ennek persze feltétele az, hogy az M-Byte sorozatgyártása végre beinduljon, akár egy Foxconn üzemben!

Eriqo
Főállásban Informatikus kocka, de lelkében elkötelezett gamer, kütyü és immár e-autó rajongó!