Ilyen a legolcsóbb, kínai Wuling elektromos autó töréstesztje

0

Az kicsi autókkal kapcsolatban az egyik nagy kérdés mindig az, hogy vajon egy baleset, vagy frontális ütközés esetén hogyan teljesítene a karosszéria. Egy európai modell esetében joggal hiheti a tulajdonosa, hogy nagy problémákra azért nem kell számítania és baj esetén egyben ki tud szállni a roncsból.

De mi a helyzet akkor, ha egy ilyen vizsgált autó történetesen Kínában készül és annak tervei is a kínai elvárásokhoz vannak szabva? Sok kínai elektromos autó kapja meg azt a jelzőt, hogy baj esetén ezekből a „papírrakétákból” nem lehet élve kiszállni, hiszen ezen vélemények szerint a felépítés, a felhasznált anyagok, vagy éppen a gyártástechnológia bőven hagy némi kívánnivalót maga után.

A Wuling Hong Guang Mini EV nálunk is többször szerepelt, hiszen az idei év egyik legnépszerűbb elektromos autója volt Kínában. Bár az utóbbi pár hónapban visszaszorult a dobogó alsóbb fokaira, lassan átlépik az eladások az 500.000 darabot. A 2021-es év eddigi számai a novemberiekkel együtt 344.890-nél álltak. Az alábbi, Insideevs magazin csapata által készített grafikonon beszédesek az adatok:

Ezek fényében jogos a kérdés, hogy a 2917 mm hosszú, 1493 mm széles és 1621 mm magas elektromos Wuling miként teljesít egy ütközés során. Nos, erre Kínában is sokan kíváncsiak, így el is készült a típus helyi töréstesztje. A teszt alapossága nem mérhető az Euro NCAP szabványaihoz és nem is végeztek el annyi irányból törést az autón.

Az alábbi videón egy frontális ütközést szimuláltak 64 km/h sebességgel. A másik fél egy szintén kínai, noname elektromos miniautó. A Wuling tömege 560 kg, míg a piros autóé 568 kg.

A fenti videót látva a sofőrnek lenne esélye túlélni némi láb- és fejsérüléssel egy ilyen ütközést. Habár nehéz volt kinyitni a Wuling ajtaját, de úgy tűnik, hogy az akkumulátor többnyire sértetlen maradt.

A Wuling eredményeit ki is értékelték a tesztet elvégző személyek, melyekről az alábbi eredményt tették közzé. A két alak a sofőrt és az utast testesíti meg:

Az eredmények fényében több, mint félelmetes belegondolni, hogy ha egy közel 600 kg-os autóval való ütközés során az autó közel 50 százaléka roncsolódott, mi történne egy kétszer ekkora tömegű autóval és nagyobb sebességgel való ütközés során.

Eriqo
Főállásban Informatikus kocka, de lelkében elkötelezett gamer, kütyü és immár e-autó rajongó!